Завершення базового курсу “Виховання характеру”

Сьогодні завершився трьохденний базовий курс на тему “Виховання характеру”. Одержуємо численні відгуки здобувачів освіти та їх враження від навчання з американськими спікерами.

Зокрема, студенти 3 курсу спеціальностей “Дошкільна освіта” та “Початкова освіта” поділилися своїми враженнями:

1. “Конференція другого дня почалась з того, що ми закінчили тему “Відповідальність”, визначали для чого вона важлива, а також говорили про те, чому так потрібно вміти брати відповідальність за своє життя. Відтак ми обговорювали теми: свобода, надійність і повага. Розмовляли про відповідальність вчителя за слова та дії перед дітьми та повагу дітей до інших. Наставники надавали нам можливість подумати та висловити свою думку на рахунок цих тем. Загалом конференція була дуже цікавою та пізнавальною, викладачі були дуже позитивні, тому дві години пройшли непомітно”.
  2. “Всіх вітаю! Сьогоднішній семінар  пройшов на високому рівні та залишив надзвичайно позитивні враження. Він був не лише інформативним, а й інтерактивним. Наш сьогоднішній семінар розпочав Девід. Але перш, ніж він розпочав, нам показували відео “Творча лабораторія з вивчення і формування характеру ІФФК ПНУ”. Згодом ми розпочали розмову про відповідальність, що було надзвичайно цікаво. Ми обговорювали хто для нас є відповідальною людиною. Говорили також про повагу “людина з гарним характером відповідно проявляє повагу”, говорили також про надійність, вірність”.
  3. “Сьогоднішній семінар продемонстрував високу організацію, глибину тем і залучення учасників. Він не лише передав корисну інформацію, але й створив атмосферу відкритого обговорення, що сприяло розвитку важливих особистісних якостей. Центральною темою була відповідальність і приклади, наведені Девідом, викликали активне обговорення. Історія про трирічного хлопчика спонукала до роздумів: чи може маленька дитина усвідомлювати відповідальність і як вона формується? Важливою була й інша розповідь про аварію, яка підкреслила силу вибору в нашому житті. Цитата “Наше життя прикрашається нашими виборами” стала лейтмотивом розмови та показала, як наші рішення визначають нашу особистість. Учасники обговорювали також захоплення іншими людьми, ввічливість, повагу, надійність і вірність. Особливий акцент зробили на прикладі Гаррі Поттера, який ілюструє вірність своїм друзям і обіцянкам. Це показало, що такі якості не є просто теоретичними, а знаходять відображення як у реальному житті, так і в літературі. Загалом, семінар дав можливість  глибше усвідомити важливість формування гарного характеру через відповідальність, повагу та вірність. Це підкреслило значення моральних цінностей у щоденному житті та надихнуло присутніх ставати кращими людьми”.
  4. “Тренінг про виховання дітей – це надзвичайно актуальний та важливий захід для вихователів та вчителів. Він надав нам цінні інструменти для розуміння дитини та формування її характеру. Сьогодні ми говорили про відповідальність, повагу і надійність. Обговорювали значення усвідомленого вибору у вихованні, відповідальність за майбутнє дитини, нам розповіли про суть поваги та надійності. Тренінг надав нам дуже цінну інформацію. Дуже вдячні спікерам за старання та витрачений час”.

Наше навчання продовжується. Згодом публікації стосуватимуться теми “Конфлікти”.